Arapça Yeminli Tercüme

Arapça Yeminli Tercüme

Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika halkının çoğunluğu tarafından, Türkiye, İran ve Pakistan’da Arap azınlıklar tarafından konuşulan Arapça, Hami-Sami Dil Ailesinin Sami koluna mensup olup, tüm Arap devletlerinin resmi dilidir.

Kuran-ı Kerim’in dili olmasından dolayı İslam dünyasında büyük önem teşkil etmektedir. Kuran-ı Kerim’in indirilmesinden başlayarak Müslümanlığın çevre ülkelere yayılması, birtakım ülke halklarının İslam dinini kabul etmelerine sebebiyet vermiş, pek çok dil Arapça ile etkileşim haline girmiştir. İlk Müslüman Türk devleti olan Karahanlılar ın İslamiyeti kabul etmeleriyle Müslümanlık Türklere kadar yayılma fırsatı bulmuş, Arap alfabesini ilk kullanan devlet olan Büyük Selçuklu devleti ile birlikte de Türk diline birtakım Arapça sözcükler girmeye başlamıştır.  Yani, Arap alfabesi sadece Arapların kullandığı bir alfabe olmaktan çıkmış İranlıların, Pakistanlıların ve Asya’daki gayri Arap unsurlar tarafından da kullanılmaya başlamıştır.

Zamanla yaygınlaşmaya ve diğer dilleri etkilemeye başlayan Arapça, petrokimya endüstrisi ve petrol üretiminin Arap ülkelerinde yoğun olması nedeniyle ekonomi ve ticaret dili haline gelmeye başlamış, çevirisine ihtiyaç artmıştır.

Ülkemize farklı amaçlarla (iş, seyahat, eğitim, mücbir sebepler vb.)pek çok Arap vatandaşının gelmesi Arapça çeviri, Arapça tercüme, Arapça yeminli tercüme arayışına ortam hazırlamıştır.

Özellikle doğum belgesi, aile cüzdanı, kimlik kartı, ehliyet, diploma, transkript, evlilik belgesi, ölüm belgesi, sabıka kaydı, ikametgah, vekaletname, muvafakatname, evlilik cüzdanı, tapu senetleri ve pasaportların Arapça yeminli tercümesine yoğun bir biçimde talep bulunmaktadır.  Söz konusu belgelerin çevirisi yapıldıktan sonra isimlerin düzgün çevrilip çevrilmediği tercümenin resmiyetinden dolayı büyük önem taşımaktadır. Arapça yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilen tercümeler gözden geçirilip kontrol edildikten sonra noter tasdikine hazır bir biçimde düzenlenmelidir.

Arap ülkeleri ile Türkiye arasında gerçekleşen ticari ilişkiler esnasında şirket kuruluş evrakları, ihale dosyaları, teknik, finansal ve hukuki dokümanların, sözleşmelerin, ithalat ve ihracat belgelerinin Arapça yeminli tercümesine de talep oldukça fazladır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi çerçevesi altında hizmet veren Kurumsal Tercüme markası Arapça yeminli tercümesini talep ettiğiniz belgeleriniz için etik değerlere bağlı EN 15038 kalite belgesi çerçevesinde, uygun fiyat ve zamanında teslimat sloganıyla profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Aynı zamanda ticaret odalarında gerçekleştirilecek olan yabancı ortaklı şirket kuruluş işlemleri esnasında Arapça yeminli tercüman talebi büyük rağbet görmektedir. Türkiye sınırları içerisinde gerçekleşen Arap ortaklı şirket kuruluşu sayısı en talep gören işlemler arasında ön sıralarda gelmektedir.

Perpa Ticaret Merkezi nde yer alan İstanbul Ticaret Odası nda bu anlamda çok sayıda şirket kuruluşu gerçekleşmektedir. Ticaret odası ile arasında yalnızca 4 kat mesafe bulunan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Şirketinin marka değeri olan Kurumsal Tercüme markası söz konusu işlemleri en hızlı biçimde, profesyonelce ve müşteri memnuniyeti odaklı bir biçimde gerçekleştirmektedir.

Doğum belgesi, aile cüzdanı, kimlik kartı, ehliyet, diploma, transkript, evlilik belgesi, ölüm belgesi, sabıka kaydı, ikametgah, vekaletname, muvafakatname, evlilik cüzdanı, tapu senetleri ve pasaport gibi pek çok belgenin Arapça yeminli tercümesi hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden bilgi alabilir, 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilir, müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Gönderiyi Paylaş!