Teknik Şartname Tercümesi ve Teknik Şartname Çevirisi

Teknik Şartname Tercüme ve Teknik Şartname Çevirisi

Kurumsal Tercüme markası teknik şartname tercüme ve teknik şartname çevirileri konusunda sektörün öncü firmaları arasında yer almakta ve başarısını EN 15038 Hizmet Kalite Standartları ile ortaya koymaktadır.

Teknik Şartname Nedir ve Ne İşe Yarar?

Bir işin nasıl en tasarruflu ve en doğru yapılması gerektiğini anlatan dokumanlardır. Ürün, hizmet ya da işin fiziksel, mekanik, estetik anlamda nasıl yapılması gerektiğini ve özelliklerini anlatan belgelerdir.

Teknik Şartname Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Teknik şartnameler sayısal verilerden oluşmalı, maddeler net ve anlaşılır olmalıdır. Hiçbir husus diğer ile çelişmemeli ve isteklilerin talepleri açıkça yer almalıdır.
 • Teknik şartname hazırlanırken en az iki hatta daha fazla üreticinin ürününü kapsayacak şekilde hazırlanmalı ve rekabet ortamı oluşturulmalıdır. Teknik şartname hazırlanırken belirli bir model, marka, menşei, firma ya da ürün belirtilmemelidir.
 • Teknik şartname kullanılacak malzeme konusunda çok değişik kalite seviyeleri çok farklı ya da ürünün kalitesini düşürecek seviyede olmamalıdır.
 • Teknik şartname hazırlanırken kullanılan malzemeden beklenilen performans kullanım yeri, çalışma şartları, amacı açık ve net belirtilmeli. Beklenilen fonksiyonel özellikler ifade edilmeli, malzemenin birlikte kullanılacağı cihaz ve ekipman da belirtilmelidir.
 • Teknik şartnamede ifade edilen sayılar ve değerlere tolerans aralığı verilmelidir.
 • Teknik şartname hazırlanırken en az üç uzman tarafından gerçekleştirilmeli ve imzalanmalıdır.
 • Teknik şartnamelerde kullanılan ölçü birimleri Uluslararası Ölçü Birimleri Sistemine uygun olarak hazırlanmalıdır.
 • Teknik şartname sadece teknik olarak hazırlanmalı ve idari ve hukuki isteklere yer verilmez.
 • Teknik şartnamede istenilen özellikle maddeler halinde belirtilmelidir.

Teknik Şartnamelerin Yararları Nelerdir?

 • Kalite ve maliyet kontrolü açısından standart oluşturması
 • Tedarikçi, satın almacı ve kullanıcılar arasında oluşabilecek yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırması
 • Satın alma yetkililerinin olmaması durumunda geçici görevlilerin süreci devam ettirebilmesi
 • Satın alma ve üst yönetim ekibine yeni katılanlara rehber niteliğindedir
 • Satın alma amaçlarını standardize eder ve kolaylaştırır.

Kurumsal Tercüme markası Perpa Ticaret Merkezi sınırları içerisinde Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin her gün yeni başarılara imza atan markasıdır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana teknik alanda faaliyet gösteren ve uluslararası faaliyette bulunan birçok firmanın ihale sürecinde teknik şartname tercüme ve teknik şartname çeviri işlemlerinde profesyonel hizmet sunmaktadır.

Alanında uzman ve deneyimli bir kadro ile yıllardır sektörün öncü markaları arasında yer alan Kurumsal Tercüme markası tüm projelerini uluslararası standartlar çerçevesinde EN 15038 Hizmet Kalite Standartları sertifikası ile çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde son teknolojiye sahip Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kullandığı müşteri platformu ile müşterilerine şeffaflık ve güven vermektedir.

Kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışmalarını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme anlayışı ile ortaya koyan firma bu anlamda müşteri portföyünü her geçen gün genişletmektedir.

Kurumsal firmaların ihale sürecinde acil teknik tercüme ya da acil ihale tercümesi konusunda hizmet sağlamakta ve firmaların kritik ihale süreçlerinde ortaya çıkan son dakika ihtiyaçlarına hızlı, kaliteli ve profesyonel çözümler sunmaktadır.

Teknik şartnameler konusunda yeminli teknik şartname tercüme ve yeminli teknik şartname çeviri işlemlerinde dil becerisi yüksek, terminoloji alanında uzman tercüman, editör ve kontrolör kadrosu ile hizmetini Perpa Ticaret Merkezi çatısı altında sürdürmektedir.

Teknik şartname nasıl hazırlanır, teknik şartname nasıl yazılır gibi sorulara edindiği eşsiz teknik şartname örneği sayısı ile özellikle en çok talep edilen İngilizce teknik şartname konusunda müşterilerinin beklentilerinden daha fazlasını sunabilecek bilgi birikimi ve alt yapıya sahiptir.

Teknik şartname tercüme ve teknik şartname çeviri konusunda daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 


Gönderiyi Paylaş!