Ticaret Sicil Gazetesi Tercümesi ve Ticaret Sicil Gazetesi Çevirisi

Ticaret Sicil Gazetesi Tercümesi ve Ticaret Sicil Gazetesi Çevirisi Hizmeti

Kurumsal Tercüme markası yapılan tüm ticaret sicil gazetesi tercüme ve çeviri hizmetinde profesyonel kadro ve uygun fiyat, hız, kalite kriterleri ile hizmet vermektedir.

Sicil Gazetesi Nedir?

6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 37. Maddesi ve 18 Mayıs 2004 tarihli 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununun 56/m maddesine dayanılarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından tatil günleri dışında her gün Ankara’da çıkarılmaktadır.

Ticaret Sicil Gazetesi sahibi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkanı olup Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği adına yürütmektedir.

Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi Nereden Alınır?

Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi kolaylıkla internet üzerinden elde edilir. Ayrıca ticaret sicil gazetesi abone olunarak adrese iletilmesi sağlanabilir. Abonelik işlemi ücreti 150 TL’dir.

Ticaret sicil gazetesi benzeri bir gazete hemen her ülkede var olup bu gazetelerde kurulan yeni şirketler ve mevcut şirketlerin yapılarında yapılan değişiklikler yer almaktadır.

Ticaret sicil gazetesi şirketlerin ve diğer kuruluşların ana sözleşme tadilerinin, yönetim kurulu kararlarının, olağan ya da olağanüstü genel kurul kararlarının yayımlandığı bir gazete ve bunlarla ilgili evrakların öncelikle tescil ve ilan işlemleri için ticaret odasına dilekçe ekinde verilmesi gerekir.

Tescil ve ilan ücreti tahsil edilmesi ticaret sicil memurları tarafınca evrakların incelenmesinin tamamlanmasının ardından ticaret sicil gazetesinde yayımlanmaktadır.

Ticaret sicil gazetesi sorgulama işlemi internet üzerinden ya da e devlet ticaret sicil gazetesi sorgulama ekranı üzerinden sorgulanabilmektedir.

Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi Ne İşe Yarar?

Ticaret Sicil Gazetesi pek çok işe yaramaktadır. Firmaların yönetim kadrolarında meydana gelen değişiklikler, adres değişiklikleri ve çok daha fazlasının yayınlanması ile 3. kişilerin ulaşması kolaydır.

Yalnızca firmaların yönetim departmanı değil aynı zamanda ortaklıklar da bu gazetede bulunmaktadır.

Ticaret Sicil Gazetesi Tercüme ve Çeviri İşlemi Neden ve Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmeli?

Ticaret sicil gazeteleri, vize, vatandaşlık, ortaklık, ticaret, şube açılması gibi işlemlerde ticaret sicil gazetesi tercüme ve ticaret sicil gazetesi çevirisi işlemi yapılmaktadır.

Ticaret sicil gazetesi tercüme ve çeviri işlemi yapılırken ilk etapta terminolojisi ön planda tutulmalıdır. Ticaret sicil gazeteleri derin hukuki terminolojiye sahip olmaları sebebiyle hukuki terminolojiye hakim tercüme ekibi tarafından ele alınmalıdır.

Özellikle konsolosluk işlemleri, vize, vatandaşlık gibi resmi kurumlara ibraz edilecek gazeteler yeminli ticaret sicil gazetesi tercüme ve çeviri olarak ya da noter yeminli ticaret sicil gazetesi çevirisi olarak düzenlenmektedir.

Kurumsal Tercüme markası Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi markası olmakla birlikte Perpa Ticaret Merkezi çatısı altında faaliyet göstermektedir.

Kurumsal Tercüme markası EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında prosesini sürdürmekte ve geniş tercüme ekibi ile profesyonel hizmet sürdürmektedir.

Kurumsal Tercüme yıllardır Perpa Ticaret Merkezi’nde iş dünyasının nabzını tutmakta ve Perpa yeminli tercüme bürosu olarak hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı tercüme hizmeti sunmaktadır.

Ticaret sicil gazetesi tercüme ve ticaret sicil gazete çeviri işlemi hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Gönderiyi Paylaş!