AKADEMİK TERCÜME ve AKADEMİK ÇEVİRİ


AKADEMİK TERCÜME ve AKADEMİK ÇEVİRİ

Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri Hizmeti
Bilim ve bilgi edinme tutkusu, daha çok araştırmanın peşinden gitmek ya da değişik eğitim çalışmalarında bireylerin kendilerini geliştirmek için öğrenci ve akademisyenler diğer dillerde yayınlar hazırlar ya da diğer dillerdeki kaynaklardan araştırma yaparlar. Yabancı bir eğitim enstitüsünde veya üniversitede bir öğrenci olarak okuduktan sonra ders materyallerini, dergi makalelerini, tezlerini veya tez özetlerini, projelerini, sunumlar vb. etkili bir şekilde yönetmek için akademik çeviri hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri projelerinde profesyonel tercüme şirketlerinden destek alınmalıdır.


Akademik tercüme ve akademik çeviri projeleri, tercüme sürecinde terminolojilerini göre (fizik, kimya, matematik, uzay bilimleri, mekanik vb) ayrılır ve alanında uzman deneyimli tercüman ve editör ekibine iletilir. Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri projeleri ayrıca terminolojik bütünlük göz önünde bulundurularak çalışılır.


Akademisyenlerin yurtdışı dergi ve yayınlarda yayınlayacağı makalelerin tercüme ve çeviri işlemlerinde müşteri talebi doğrultusunda yerelleştirme hizmeti verilir. Yerelleştirme, makalelerin yayınlanacağı ülkede makalenin terminolojisine ve konusuna hakim native speaker editör tarafından edit edilir. Makalenin tercüme izlerinin yok olmasına kültürel farklılıkların ortadan kalkmasını sağlayan yerelleştirme hizmeti sonrası makale doğrudan hedef dile kaleme alınmış algısı yaratacaktır. 


Kurumsal Tercüme şirketi akademik tercüme projelerinde EN 15038 kalite standartları prosedürüne uygun çalışmalar yürütmektedir. 


Kaliteli tercüme hizmeti ve uygun fiyat politikası ile yıllardır her alanda deneyimlerini ve başarılarını artırmaya devam etmektedir.


Daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için info@kurumsaltercume.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.
 


Anahtar Kelimeler :