TIBBİ TERCÜME ve MEDİKAL TERCÜME


TIBBİ TERCÜME ve MEDİKAL TERCÜME

Tıbbi Tercüme ve Tıbbi Çeviri - Medikal Çeviri ve Medikal Tercüme Hizmetleri 
Tıp tarihin en eski bilim dallarından biridir. Tıp biliminin dünyaya yayılması ve araştırmaların devamlılığının ve takibinin sağlanması açısından yıllarca dilden dile aktarılan tıp bilimi günümüzde çok daha yaygın alanda Tıbbi Tercüme ve Tıbbi Çeviri talebi oluşturmaktadır. 


Sağlık turizminin her geçen gün hareketlenmesi ile sağlık sorunlarına aranan çözümler sınırlara bağlı kalmamaktadır. Yurtdışına tedavi amaçlı giden hastalar yanlarında laboratuar sonuçları, emar ve tomografi sonuçları, ameliyat raporları, sağlık raporları, reçetelerini ve gidecekleri ülkenin diline göre tercüme edilmiş hallerini de götürürler. Tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri kalitesi doğrudan insan sağlığına bağlı olduğu için en çok önem arz eden ve en detaylı çalışılması gereken terminolojilerden biridir. 
Ayrıca bunun dışında tıbbi ve medikal cihazların ithalat ve ihracatında kullanım kılavuzları, el kitapçıkları, bakım ve servis kılavuzları, katalog ve broşürlerinin tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri işlemi gerçekleştirilir. medikal tercüme ve medikal çeviri hizmeti yapılırken hedef dilde sektör öncüsü firmaların terminolojileri dikkate alınabilir. 


Tıbbi Tercüme ve Tıbbi Çeviri hizmeti ayrıca uzmanlık, deneyim, altyapı gerektirmektedir. Tıbbi tercüman ve editörler mümkünse tıp eğitimi almış ve sahada deneyim kazanmış kişilerden oluşmalıdır. 


Kurumsal Tercüme yıllardır profesyonel tercüman ve editöre kadrosunu her geçen gün genişletmekte ve yıllarca faaliyetlerini edindiği etik, dürüstlük, şeffaflık ilkeleri ile sürdürmektedir. 


Daha fazla bilgi ve teklif almak için info@kurumsaltercume.com adresinden bilgi edinebilirsiniz.
 


Anahtar Kelimeler :