WEB SİTESİ TERCÜMESİ veya İNTERNET SİTESİ ÇEVİRİSİ


WEB SİTESİ TERCÜMESİ veya İNTERNET SİTESİ ÇEVİRİSİ

Web Sitesi Tercümesi ve İnternet Sitesi Tercümesi
İnternetin ve internet alışverişinin de yaygınlaşması, ayrıca firmaların çok uluslu pazarlara girmesi ya da farklı hedef kitlelere hitap etmeyi amaçlamasıyla farklı dillerde ticaret her geçen gün giderek yaygınlaşıyor. Günümüzde küçük ya da büyük ölçekli birçok firmanın web sitesi mevcut. Ürünlerini, firmalarını, hizmetlerini web siteleri aracalığıyla tanıtmaktalar. 


Web siteleriniz firmalarınızın yurtdışındaki reklam yüzü halini almaktadır. Web siteniz ne ölçüde profesyonel ise ya da ne kadar çok dilde ya da hedef kitlelerinizin dilinde çevirisi varsa sizinle iletişim kurmanın ya da faaliyetleriniz konusunda daha net bilgi sahibi olacakları için sizinle iletişime geçme olasılıkları daha çok artmaktadır. Bundan dolayıdır ki bugün birçok şirketin web sitesi en az iki dillidir. Şirketlerin faaliyet alanlarına, açılmak istedikleri pazara, hedef kitlelerine göre web sitesi tercümesi ve web sitesi çevirisi yaptırmak istedikleri dil değişkenlik göstermektedir. 


Yabancı pazarda rekabet edeceğiniz yerel firmaların anadil avantajını ortadan kaldırmak için iyi bir web sitesi çevirisi ne, yerelleştirme ve transcreation işlemine ihtiyacınız olacaktır. 


Web sitelerinin faaliyet alanlarına göre, enerji, medikal, teknik, kozmetik gibi hangi alanda ise alalnında uzman tercüman ve editör seçimi gerçekleştirilir. Web sitenizin tercüme işlemi tamamlandıktan sonra editör kontrolü yapılır. Firma talebi doğrultusunda yerelleştirme için terminolojiye hakim native speaker editörler tarafından anadile uyarlanan yerelleştirme hizmetleri verilir. 


Web sitelerinde sık sık kullanılan reklam ve slogan cümleleri, deyimler ve mecaz ifadeler birebir tercüme edildiğinde hedef dilde bir anlam taşımayabilir. Bundan dolayı web sitelerinde ve hatta reklam ve tanıtım metinlerinde müşteri talepleri doğrultusunda transcreation işlemi yapılır. Reklam ya da slogan metinleri aynı anlamı ifade eden hedef dilde yeniden yazılır. Önemli olan birebir kelime tercümesi değil hedef kitleye verilen mesajın doğru ifade edilmesidir. 


Kurumsal Tercüme, internet sitesi tercümesi ve internet sitesi çevirisi nde kaliteli tercüme ilkesinden ödün vermeden uygun fiyatlı hizmet sunmaktadır. Deneyimli, eğitimli ve donanımlı tercüman editör kadrosu ile her geçen gün başarı grafiğini yükseltmektedir.


Web site tercümesi ve Web site çevirisi projeleriniz fiyat teklifi almak için info@kurumsaltercume.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 


Anahtar Kelimeler :