Kitap Katalog Dergi Tercümesi


Kitap Katalog Dergi Tercümesi

Tanıtım, reklam ve edebi konularda yazılan metinlerin uluslararası ticaret ve edebiyat amacıyla başka dillere çevrilmesidir. Kurumlar ürünlerinin yurtdışı pazarda tanıtımını yapmak amacıyla katalog ve broşürlerini farklı dillere tercüme yaptırma ihtiyacı duyarlar. Yurtdışı pazarda veya fuarlarda global anlamda ticaret yapmanın ya da reklam, tanıtım yapmanın ilk yollarından biridir katalog tercümesi ve broşür tercümesi. Katalog ve broşürler genellikle spesifik alanlarda ve teknik konularda olup uzman bilgi birikimine ve iyi bir araştırmaya ihtiyaç duyar.

Kurum ve kuruluşların aylık ya da belirli bir periyotta çıkardığı ya da edebiyat dergilerinin yanısıra hemen her konuda ve alanda basılan dergiler bugün en az iki dilde düzenlenmektedir. Dergi içeriği tercümesinde hem edebi bir metin çevirisi hem de makale içeriğine göre finans, teknik, spor, bilim ve teknoloji gibi konularda uzman olunması gerekir.

Kültürün, bilginin, bilimin aktarımının diğer yoludur kitap tercümesi. Yüzyıllardır farklı dillerde yazılan kitaplar küreselleşmenin, teknolojinin artması ile farklı dillere çevrilir. Böylece bilim, sanat, kültür ve edebiyat tüm dünyaya yayılır. Kitap tercümesi yapan tercümanın iyi dilbilgisi yanısıra çok iyi edebiyat bilgisi ve bu konuda tecrübesi olması gerekir. Kitaplarda yazılan soyut kavramların, betimlemelerin edebiyat alanında uzman tercüman ve editörler tarafından çevrilmesi sağlıklı bir çevirinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Kurumsal Tercüme tüm dergi, broşür, kitap ve katalog tercümelerinde uzman tercüman ve editör kadrosu ile profesyonel çalışmalarını sürdürmektedir.

Dergi, katalog, broşür ve kitap tercümeleriniz için daha detaylı bilgi almak için 0212 221 45 21 numaramızı arayabilirsiniz.

 

Sertifikalarımız