Tapu İşlemleri Tercümesi


Tapu Tercüme ve Tapu Çeviri
Yabancı uyruklu kişilerin tapu dairelerinde gerçekleştirecekleri gayrimenkul ve taşınmazların satın alım ve satış işlemleri için gerekli olan Adalet Bakanlığı’na bağlı olan Adliyelerin nezdinde yetkili adli yeminli tercümanlar tarafından yapılabilen tapu tercüme hizmeti vermekteyiz…

Yabancı vatandaşların emlak alım sırasında izlemesi gereken prosedür işlemlerinden biri de pasaport kimlik yeminli ve noter onaylı tercümesi ile birlikte tapu dairesi işlemlerinde adli yeminli tercüman bulundurmalarıdır. Pasaportun yeminli tercüman tarafından tercüme edilmesi ve sonrasında noter onayı gerekmektedir. Yeminli tercüman adliyeye kayıtlı bilirkişi olmalıdır. Tapu dairesine giderken adliyeden aldıkları görevlendirme kağıdını tapu dairesine işlemler öncesinde braz etmeleri ve online sistem üzerinden sorgulana biliyor olması gerekir. Tapu işlemleri yürütecek adli yeminli tercüman, adliyeye kayıtlı, tercüme yaptığı dillere dair yeminli tercüman olması ve her iki dili de çok iyi konuşuyor olması gerekir. Bunun yanısıra tapu dairesi işlemlerinde deneyimli, akıcı konuşma yeteneğine sahip olmaladır. 

Yabancı yatırımcıların gayrimenkul satın alma sürecinde kimlik pasaport çevirlerinin noter onaylı sureti ve adli yeminli tercüman tarafından gerçekleştirilen tercüme ve çeviri işlemleri yabancı yatırımcının anadilinde gerçekleşmektedir. Tapu işlemleri adli bilirkişi tercümanlar tarafınca tapu dairesinde tarafların da hazır bulunmasıyla gerçekleştirilir. Bunun için tercümanın tarafsız, etik değerlerine bağlı, profesyonel olması gerekir. 

Kurumsal Tercüme, adli yeminli tercüman ve tüm yeminli ve noter onaylı tercüme hizmetlerinde zamanında, profesyonel ve müşteri memniniyetini hergün sürdüren işleyiş biçimiyle çalışmaktadır.

EN 15038 Tercüme Kalite Standartları na bağlı olarak, etik, vizyon ve misyon sahibi deneyimli Kurumsal Tercüme Tapu Tercüme ve Tapu Çeviri işlemlerinde adli bilirkişi yeminli tercüman ekibi ile birçok dilde hizmet vermektedir.

Tapu işlemleri ve gayrimenkul alım satım işlemlerinizde, tapu için yeminli tercüman veya tapu için tercüman ile ilgili taleplerinizde daha detaylı bilgi ve sorularınız için info@kurumsaltercume.com adresimizden veya 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Sertifikalarımız